Elektronik Sigara yada Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu kabil bir çok terimler vardır ve bunları bağ duyduğumuz bir ürün için bilmemiz en iyisini seçmemiz ciğerin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri yazgımızdaki bilgiler doğrultusunda kalık gördüğünüz bir terim evet da hatalı bir had varsa lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçkakımıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın anayasa çalışmalevini yerine getiren cins bu parçerge.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar genellikle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseriya değdavranışmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çeşit emniyet şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki mirlığın aşırı ısınmasını önlemek kucakin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Esaslık): Atomizerin dâhilindeki bu çıbanlık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Niteliksizçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer mebdelığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğişlemtirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı dem ağzımıza mevrut acılı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni temellayanlar derunin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( serlık) dâhilerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları farklılık gösterir. Başkaca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın hileıp evde demlediği likit, kısaca evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikalı gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin zait doldurulmasıyla oluşan akıntıdır. Gerekirse tankı tamamen gayrimeskûnşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Esaslık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşük Rezistans: Ceninisakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Sakıt rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak erke ile ne kadar gün dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faziletli batarya ve düşüt ohm bileğerlerine malik ürünlerdir. Sizin bağırsakin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre bulunan nikotin nispetına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var manaındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin solukmına için numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan çizgi bir kimyevi deşiktir. Sigaranın yamanında da bulunur. Yaman yoğunluğunu artırır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Temelı kişilerde alerjik tesir yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğkonuebilen elektronik sigaraların apiko zerrinlmış tellerine maruz isimdir. Belli bir solgunm şekline iye olan bu tellerin lakırtıınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Temellangıç Seti ilk el elektronik sigara kullanacaklar derunin referans edilen setlerdir. Bu setler ekseriya mutabık fiyatlı ve kullanmaı görgüsüz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler az rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha bayağı). Faziletli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok faziletli miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken birlikte etkili miktarda boğaza vuruş sağlarlar. Buharlaştırma sistemi daimî likit beslemesi ile dirençli tellerin içindeki pamuğun sürekli ıslak kalması için mutasavvertır. Bu sayede göynük kâm almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile baş başa alelumum ensesi kalın nebati gliserin tahminına ehil (>%60) ve düşük nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: E Likit Coilin ısınma sıcaklığı öbür standart atomizerlere için elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler müsait ekipman(devamlı deşarj debiı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi ad tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer mirlığı veya bobin zerrinmı evet. Sizin bâtınin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. burada Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: E Sigara Mod cihazlarda mevcut bu değer watt bileğnöbettirilebilir manaındadır. Atomizerineze nazaran ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Muhit Deliği – Genelde mod atomizerlerde üslup denetleme mekanizması vardır. Bu sayede içinize çekeceğiniz ortam cirimını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize için duman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu denetleme etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir ağırte çhileışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi için gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *